ZACHOWANIE WOBEC INNYCH ZWIERZĄT

Zdecydowanie nie powinno się zaznajamiać myszoskoczków z przedstawicielami innych gatunków. W przypadku gryzoni, takich jak myszy, koszatniczki, itd., jest to uzasadnione tym, że w warunkach naturalnych myszoskoczki konkurują z innymi gryzoniami o pokarm. Myszoskoczki z natury są bardzo waleczne i będą zaciekle bronić swojego terytorium, dlatego któreś zwierzę może zostać dotkliwie zranione.

Trochę inaczej sprawa się ma z przedstawicielami gatunków nie należących do rzędu gryzoni. Na pewno myszoskoczek nie zaprzyjaźni się z kotem, gdyż ten może potraktować nasze zwierzątko jako smaczną przekąskę lub ciekawą ruszającą się zabawkę. Inne gatunki, np. psy, choćby miały jak najszczersze chęci, też z myszoskoczkiem nie dojdą do porozumienia.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opieka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 Responses to ZACHOWANIE WOBEC INNYCH ZWIERZĄT

  1. Mariola pisze:

    Witam
    Chcielibyśmy prosić Panią o radę. Otóż od jakiegoś czasu nasze myszoskoczki zrobiły się bardzo dzikie, przy najmniejszym szmerze uciekają i rzadko się do nas zbliżają.Mamy je już 3 miesiące ale takie coś zaczęło robić się od niedawna. Prosimy o pomoc albo poradę jak się w tym temacie zachować
    Pozdrawiamy

    • lili pisze:

      Witam,
      Wiem, że myszki mają zrywy. Często nawet jak zrobi się gwałtowny ruch to myszorki uciekają lecz normalnie mogę je brać na ręce. Jeśli poświęca im się zbyt mało czasu i uwagi to mogą stać się dzikie, ponieważ szybko zapominają zapach i mają krótką pamięć. Myszki powinno się brać na ręce i głaskać oraz mówić do nich i dawać im jakieś ulubione przysmaki np. pestki słonecznika lub jarmuż. Gdy moje myszoskoczki pierwszy raz wzięłam na dwór na wybieg to każdy inny dźwięk jakich nie ma w domu np. śpiew ptaków były obce myszkom i robiły szybkie zrywy. Bardzo możliwe jest też to, że myszorki mogą tak się zachowywać po jakiejś wizycie gości po której mogłyby się bardzo zestresować. Z tego co wiem to niedobrze jest jak myszki są w pomieszczeniu gdzie jest telewizor to może mieć duże znaczenie na ich nadpobudliwość.

      Pozdrawiam,
      Liliana

  2. Adam pisze:

    Dzien Dobry,droga Pani mam myszkę obie samiczki kupione bez konfliktown ,tytklo ze 1sie ukocila ,i mam pytanie razem sie bawia ,tula itp a malym nie robi np gniazda …czy siostra ja zabawia czy jestem przewrjzliwiony ,dodam ze siostra bezdzietnna nic nie robi malym ..

  3. lili pisze:

    Witam,
    Uważam iż myszki powinny być razem jeśli nie są konfliktowe i się nie gryzą. Samica może być osłabiona po ciąży ale można zrobić jej sztuczne gniazdo czyli w kącie klatki włożyć dużo siana zrobić w nim tak zwaną dziurę, jaskinię i do otworu włożyć trochę papieru toaletowego, szmatki {moje pogryzły mięciutki hamak i użyły go na budulec gniazda } specjalną pierzynkę którą można nabyć w sklepie zoologicznym oraz chusteczki higieniczne.
    Pozdrawiam, Liliana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *