Vitapol

Po przeprowadzeniu testu na żywo, w którym moje myszoskoczki próbowały karm i smakersów z firmy Vitapol, przedstawiam swoją recenzję oraz walory odżywcze testowanych produktów.

 Po wsypaniu do miski karmy, myszki od razu przystąpiły do wąchania i degustacji, przygotowanego  posiłku.

Wieczorem ubyło karmy.                                        

Na drugi dzień miski były wyczyszczone – czyli smakowało.

Smakersy z wapniem,  jest to świetnie wykonana kolba, która wygląda estetycznie i ma praktyczny uchwyt typu „shark” do zawieszenia w klatce. Myszki z łatwością chwytały wapno ząbkami za wypukłe kuleczki, co jest pomysłowym rozwiązaniem.

Smakers Premium to zbilansowana kolba w 80% wykonana ręcznie, poddana procesowi suszenia w odpowiedniej temperaturze, co umożliwia zachowanie większej ilości witamin i związków mineralnych. Zapewnia również regularne ścieranie siekaczy u gryzoni.

                                                           Karma Excellent

To pełnoporcjowa i przystosowana do fizjologii odżywiania karma dla chomika i myszoskoczka Cieszy mnie to, że walory smakowe  idą w  parze z odżywczymi. Karma w składzie posiada:

lekkostrawne białko pochodzenia zwierzęcego, czyli takie które gerbile znajdują również w naturalnym środowisku

zboża i nasiona

 – dodatek tłuszczu z łososia z kwasami omega 3 i 6 wpływające na zdrową skórę i lśniącą sierść

warzywa i owoce z zawartością doskonałych naturalnych witamin

mieszanka ziół na trawienie

wyciąg z juki, który ogranicza nieprzyjemny zapach odchodów

dodatki sprzyjające rozwojowi korzystnej flory jelitowej i zapobiegające rozwojowi szkodliwych wirusów

białą herbatę wzmacniającą odporność

                                                       Karma Premium

Obecnie pojawiła się w nowej szacie graficznej z okienkiem ułatwiającym podgląd mieszanki.

Jest to pełnoporcjowa karma najwyższej jakości, która nie zawiera konserwantów.

Oprócz ziaren i nasion zawiera witaminizowane granulaty i białko roślinne oraz mysi przysmak czyli suszony żółty serek.

Dodatek warzyw i owoców takich jak : marchew, pietruszka, koper, jabłko, czarny bez oraz płatki róż dostarcza witamin C,A,B1,B2, PP, B3 oraz składników mineralnych takich jak: potas, fosfor, wapń, sód, magnez, żelazo.

Pozytywnie wpływa na układ immunologiczny. Zapewnia lśniącą sierść i zdrowe zęby. Rekomendowana dzienna porcja karmy to 5-10 g – łyżeczka w zależności od wagi i wieku zwierzątka.

 

Ogólnie podsumowując, jeśli  my chcemy się zdrowo odżywiać, a nie mamy czasu na przygotowywanie świeżych i różnorodnych posiłków w domu to kupujemy  bio boxy czyli pełnowartościowe gotowe dania ze zbilansowaną  wartością odżywczą i kaloryczną.

Podobnie wygląda odżywianie myszoskoczków , ponieważ kupując karmę EXCELLENT lub PREMIUM mamy pewność, że dostarczamy swoim pupilom wszystkiego co najlepsze dla ich zdrowia i kondycji dlatego nie musimy się martwić o to czy odpowiednio zbilansowaliśmy dietę.

 Mamy również pewność, że karma będzie smakowała i zachowa świeżość przez cały czas od rozpakowania. Gwarantuje to szczelne i wygodne w użyciu wielorazowe zamykanie torebki na strunę.

Tyle mogę powiedzieć o testowanych karmach VITAPOL na obecną chwilę. Opisu dokonałam na podstawie własnych obserwacji i informacji zaczerpniętych ze składu na opakowaniach. Obecnie moje myszki są w bardzo dobrej kondycji i ogólnym zdrowiu, widać iż ich potrzeby żywieniowe są  odpowiednio zaspokojone.