TOWARZYSTWA INNYCH MYSZOSKOCZKÓW

Myszoskoczki są zdecydowanie stadnymi zwierzętami i trzymanie ich pojedynczo nie jest dobrym pomysłem. Myszoskoczki tworzą między sobą silne więzy. Bawią się ze sobą, siłują i podążają za sobą krok w krok. Ponadto czyszczą się nawzajem oraz śpią przytulone do siebie. Niezależnie od płci, myszoskoczki czują się o wiele bardziej szczęśliwe mając towarzystwo innych myszoskoczków.

Czasami myszoskoczki potrafią się posprzeczać. Gdy jeden z myszoskoczków próbuje uciekać i piszczy, jest to znak, że to coś więcej niż tylko zabawa. Można się wtedy spodziewać, że takie bójki się powtórzą i lepiej rozdzielić takie osobniki. Niektóre myszoskoczki mogą nie znieść towarzystwa jakiegoś innego myszoskoczka, co może być typowe dla grup rodzinnych, gdyż młode myszoskoczki żyjące na wolności, gdy podrosną, opuszczają rodzinne gniazdo w poszukiwaniu własnego terytorium.

Jeśli jeden myszoskoczek z pary umrze, trudno będzie zaznajomić drugiego z innym myszoskoczkiem, a trzymany sam może stać się osowiały i niespokojny. Gdy myszoskoczek jest młody, łatwiej zaznajomić go z innym myszoskoczkiem. Najlepiej zaznajamiać myszoskoczki, gdy mają mniej niż 10 tygodni.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opieka, Zwyczaje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *