PRZYSTOSOWANIE BUDOWY CIAŁA DO SPOSOBU ŻYCIA

Myszskoczki przystosowane są do życia na jałowych, często gorących obszarach pustynnych. Mają wiele cech, które pomagają im przeżyć na tych obszarach.

Oto one:

– Mocne uda

– Dzikie umarszczenie (aguti)

– Dość obficie owłosiony koniec ogona

– Długi ogon ułatwiający zachowanie równowagi

– Wyostrzony słuch

– Doskonały wzrok

– Dobrze rozwinięty zmysł węchu

– Zakrzywione pazurki przednich kończyn

– Jasny spód ciała

 Ten wpis został opublikowany w kategorii Opieka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 Responses to PRZYSTOSOWANIE BUDOWY CIAŁA DO SPOSOBU ŻYCIA

 1. Karol pisze:

  Treść wiadomości:
  Witam. Chcę zakupić myszoskoczka. Mam trzy pytania związane właśnie z tymi zwierzaczkami. Czy myszoskoczki mogą żyć pojedynczo czy trzeba kupić dwa. Jaką klatkę o jakich wymiarach Pan/Pani poleca. Obiło mi się kiedyś o uszy że myszoskoczki są w stanie przegryźć plastikową kuwetę czy to prawda? Z góry dziekuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

  • lili pisze:

   Witam,
   Na mojej stronie można zaadoptować myszki jeśli takie Panu odpowiadają. Jeśli chodzi o gerbilki lepiej aby były dwie lub więcej, to są stadne zwierzątka i żyją w grupach. Polecam trzymanie kilka sztuk np.2, dlatego że razem się bawią, ogrzewają się nawzajem czyszczą i wiele innych. Myszoskoki najlepiej aby były młode i tej samej płci, ale mogą być z różnych miotów młode a starsze już nie. Polecam klatkę firmy PPI, ja mam taką i jestem z niej bardzo zadowolona. Spełnia wszystkie moje wymogi, których dotychczas nie posiadały inne klatki oglądane przeze mnie. Miałam klatkę z bokami z krat, ale niestety była nieodpowiednia dla skoczków, które w naturze mają instynkt skakania i kopania w podłożu, dlatego codziennie wokół klatki były rozrzucone trociny, bałam się także o ich bezpieczeństwo.

   Zalety klatki, którą obecnie posiadam:

   – jest dostępna w trzech kolorach i w trzech wielkościach, dlatego łatwo ją dobrać do mebli w pokoju i ilości zwierzątek

   – myszki nie mają dostępu do drewna, aby wygryźć dziurkę

   – jest estetyczna i ładnie wyglądająca oraz tworzy klimat elegancji w mieszkaniu

   – od dwóch stron jest szyba i ładnie widać co robią zwierzątka

   – otwierana cała powierzchnia dachu, gwarantuje łatwy dostęp do ścianek podczas czyszczenia

   – jest to klatka nie tylko dla gryzoni, ale także dla gadów i płazów

   – aluminiowa blacha perforowana w tylnej ścianie zapewnia optymalną cyrkulację powietrza

   – do klatki można dokupić domek pasujący do niej z tarasem na miseczkę oraz inne akcesoria

   – drewno użyte do bocznych ścianek jest specjalnie utwardzone i nie chłonie wody, a mebelki są wykonane z solidnie grubego drewna poprzez co dłużej posłuży gerbilom i innym zwierzaczkom

   – ciągle pracujące i kopiące myszki nie wysypują na zewnątrz trocin dlatego podłoga w pokoju jest zawsze czysta

   – W razie potrzeby można ją szybko zdemontować i złożyć tak by nie zawierała miejsca w garażu

   – i najważniejsze jest na tyle wysoka, ze można wstawić do niej jeszcze półkę, która jest dodatkowym piętrem i myszki nie zasypują na niej jedzenia

   Na początku nie miałam tej klatki tylko zwykłą z kuwetą myszki pogryzły kuwetę, a trociny miałam całe wykopane przez kraty na podłogę. Pragnę zauważyć że myszy to niszczyciele i pogryzą wszystkie mebelki i jeden domek nie wystarczy bo po miesiącu będzie z niego ruina. Poza tym są to kocha ne zwierzaki i nie ma lepszych. Teraz jest wiosna i jeśli kupisz myszki a mieszkasz w domu z ogrodem możesz ogrodzić kawałek i tam wypuszczać gerbile na bieganie jak je oswoisz.
   Jeśli masz jakieś jeszcze pytania chętnie na nie odpowiem. Jak kupisz myszoskoki przyślij mi ich zdjęcia i napisz czy klatka spełnia twoje wymogi.

   Pozdrawiam, Liliana
   http://www.gerbile.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *