X
    Categories: Zwyczaje

MOWA CIAŁA

  • Kiedy myszka jest zaciekawiona lub się przestraszy staje słupka i nasłuchuje. Wtedy nie będzie się ruszać najwyżej kręcić głową.

 

  • Myszoskoczki mogą bić się przednimi łapkami po pyszczkach. Przeważnie jest to tylko zabawa, ale może także oznaczać jakąś bójkę. 

 

  • Czasami można zauważyć, że jedna gerbila przeważnie jest to samica odpycha łapką głowę drugiego gerbila. Robi to, kiedy chce zostać sama albo kiedy znalazła sobie jakiś smakowity kąsek, a natrętna myszka wtyka swój chciwy pyszczek który ma ochotę akurat na to co zabrała koleżanka i nie patrzy, że ten sam smaczny kawałek jest w misce ponieważ uważa że to co zostało zabrane jest najlepsze. Czasami myszy się gonią po klatce i piszczą.

 

  • Myszki, które zgadzają się ze sobą niezależnie od płci często myją się nawzajem. Myszka zachęca drugiego gerbila, aby ją umył, kładąc się przed nim na plecach i na brzuszku lub na boku, a towarzysz iska go.

 

  • Niebezpieczna sytuacja pojawia się gdy jeden gerbil popycha drugiego głową. Oznacza to, że jeden ma zamiary na bójkę . 

 

  • Myszki czasami mrugają jednym okiem. Robią to, kiedy dostaną jakiś szczególnie smakowity kąsek do zjedzenia. Możesz spróbować zamrugać jednym okiem do swojego pupila- może odpowie. Ja próbowałam i myszka mi odpowiedziała.

 

A TERAZ OSTRZEŻENIA DO SWOJICH OPIEKUNÓW

 

Stanięcie w kącie pupą w stronę rogu – daj mi spokój, bo na pewno gorzko tego pożałujesz.

Branie delikatnie palca człowieka w łapki, a potem w pyszczek, wąchanie palców – „Pokaż co masz dla mnie?! Ładnie pachniesz.

 

Obracanie się tyłem – „Spadaj! Nie dam ci! To moje!”

 

Przyklejenie się do podłoża, brzuszek gładko na podłodze – nie ruszaj mnie i wcale nie chcę być podnoszony. Nie widać mnie, schowałem się.

 

lili :