Megan

Dziś ja i moje myszoskoczki zapoznaliśmy się z produktami dla gryzoni produkowanych przez firmę MEGAN.

Spośród wielu karm obecnych na rynku, które głównie spotykamy w sklepach zoologicznych, firma ta wyróżnia się przepiękną stylistyką opakowań. Według mnie mieszanka pełnoporcjowa ZOO-BOX Premium –Line,  zapakowana w stylowe czarne kartonowe pudełko robi wrażenie bardzo ekskluzywnego produktu.

Premium  to linia najwyższej klasy mieszanek  ziaren, zbóż, owoców i warzyw specjalnie dobranych do potrzeb żywieniowych gerbili. Jest to pełnoporcjowa karma główna,  w 100% naturalna.  W jej skład wchodzą: pszenica, ekstrakty proteinowe, słonecznik, banan chips, groch prasowany, kukurydza, orzech, pietruszka, proso, rodzynka, ziemniak, burak czerwony, marchew, ekstrudowane chrupki kukurydziane, kora wierzby, nasiona dyni, rumianek.

SERCE dla gryzoni to podany w bardzo ciekawej formie smakołyk dla naszych pupili. Oprócz tego, że forma serduszka jest ozdobą klatki, to również jest to wygodna forma podania przekąski. Moje pracowite i energiczne myszoskoczki często wykopują jedzenie z misek, w  których wciąż szperają za przysmakami, a ta forma podania pozwala im bawić się z odrywaniem ziarenek, które są sklejone bezpiecznym spoiwem organicznym i nie rozsypią ich w trociny.

Według mnie wielkość serduszka dla trójki gerbili jest trochę za duża, a ja wolę częściej wymieniać im jedzenie, ponieważ długo pozostawione często wietrzeje i staje się dla nich mało apetyczne, ale dla większych gryzoni będzie w sam raz. Ja jednak obawiam się, że uporanie się z tą wielkością serca będzie dużym i pracochłonnym wyzwaniem dla moich myszek.

Skład serduszka to: pszenica, kukurydza, słonecznik, proso czerwone i orzechy arachidowe. Słonecznik i nasiona oleiste są ogromnym przysmakiem gerbili, ale zaleca się je podawać rzadko, ponieważ podobno myszoskoczkom matowieje  futerko, choć to w dużym stopniu zależy od nawyków żywieniowych gerbili, bo ja swoim myszorkom nie żałuję tego typu przysmaków, a sierść mają w doskonałej kondycji.

Variete

Jest mieszanką suszonych warzyw, które nie występują w karmach podstawowych.

 Mieszanka ta stanowi znakomity dodatek do żywienia podstawowego gryzoni. W jej skład wchodzi: groch, kukurydza, burak, marchew

Zawiera naturalne składniki wolne od konserwantów i antybiotyków. Wiadomo , że suszone warzywa łatwo wiotczeją dlatego aby zachować ich chrupkość i świeżość są zapakowane w torebkę zamykaną na strunę.

Firma ta zapewnia, że jakość składników  karm jest kontrolowana w laboratorium, a produkcja przebiega pod nadzorem wojewódzkiego lekarza weterynarii, dlatego nie musimy się obawiać, o to że zaszkodzi naszym pupilom.

Megan – Katalog